Maandelijkse archieven: december 2018

FINTREX – klantcontact is booming

FINTREX

FINTREX – klantcontact is booming

Interview met CEO Robin Jansen

FINTREX zit op een sweetspot in de markt.
Het leveren van kwalitatief klantcontact is booming.

Robin Jansen is een van de co-founders van FINTREX en CEO. Sinds 2018 is hij tevens CEO van een groep van klantcontactbedrijven.
De directie van deze groep bestaat uit: Robin Jansen (Chief Executive Officer Group), Frank Dhooghe (Chief Executive Officer Belgium) Mohlad Hassan (Chief Commercial Officer NL), Marjolein Kleijwegt (Chief Recruitment Officer Group), Boris Wachters (Chief Operations Officer NL), Sander Elshof (Chief Information Officer Group) en Eelco Bruinsma (Chief Financial Officer Group).

“Met onze groep bedienen wij opdrachtgevers in de Benelux en andere West-Europese landen. We behalen momenteel een omzet van 125 miljoen euro per jaar en verwachten de komende jaren te groeien naar 200 miljoen euro,” zegt Robin Jansen. “De business van onze bestaande klanten wordt groter en wij trekken nieuwe klanten aan.”

Robin Jansen

Mondige klanten van klanten
“Met FINTREX bedienen wij ook de eindgebruikers, namelijk de klanten van onze opdrachtgevers die steeds mondiger en kritischer worden. Eenvoudige vragen worden al frequent online ondervangen door antwoorden op veel gestelde vragen (FAQ’s). De complexere vragen worden telefonisch, per e-mail of in chats door onze medewerkers behandeld en beantwoord.

Wij recruiten de medewerkers en leiden hen zelf op met onze eigen Academy, waarmee we onder andere e-learning aanbieden. Iedereen kan zichzelf bij ons ontwikkelen in zijn vak door in zijn eigen tempo en naar keuze bij te leren. Niemand wordt gedwongen, maar wie bijleert kan zijn persoonlijke waarde vergroten; die krijgt de kans zijn loopbaan te sturen, te groeien in vaardigheden én in beloning.”

Hoe begon het?
“Tijdens mijn studententijd in 2002 ben ik begonnen met FINTREX,” zo vertelt Robin Jansen. “Samen met mijn toenmalige compagnon zijn wij onze uitzendonderneming gestart terwijl wij nog studeerden in Rotterdam. Vanuit het verenigingsleven, en dan met name tijdens de organisatie van evenementen, bouw je snel een netwerk op van bedrijven en medestudenten. Op die manier konden we een vliegende start maken door het plaatsen van personeel bij een Rotterdam horecabedrijf en het leveren van chauffeursdiensten aan advocaten.

We zonden tevens veel studenten uit voor de facilitaire klantcontactmarkt in Rotterdam. We groeiden snel en realiseerden ons na enkele jaren dat wij ons beter op een specifieke branche konden richten. Wij zagen de meeste potentie in de klantcontactcenterbranche. Vanaf 2008 zijn wij ons daar volledig op gaan richten en sindsdien zijn wij heel hard gegroeid, mede dankzij de golf aan ontwikkelingen in customer services.”

Private equity
De kansen in de klantcontactcenterbranche werden ook door investeerders opgemerkt. Begin 2018 is de Belgische private equity organisatie KeBek ingestapt in FINTREX. KeBek heeft al eerder in 2014 de Belgische klantcontactleveranciers Mifratel en Ebos (overname in 2016) samengevoegd, vervolgens het Bulgaarse Euroccor en tot slot het Nederlandse PCS in 2017.

Trends
Welke ontwikkelingen zie je?
“Enkele jaren geleden was er een sterke toename in outsourcing van het klantcontact bij banken en verzekeraars. Momenteel zien wij een hausse in de outsourcing van consumer services in de sectoren energie en telecom. Zo hebben diverse marktleiders aangekondigd hun klantcontact meer en meer te gaan outsourcen.
Onlangs hebben twee internationale telecom giganten T-Mobile en Tele2 toestemming gekregen van de Europese Commissie om te gaan fuseren.

Juist in een periode waarin bedrijven zoekende zijn naar de juiste sourcing strategie, waarbij zij de balans afwegen tussen outsourcen, insourcen en uitzenden, zien wij kansen voor onze combinatie van diensten en landen. Onze Groep is in staat om verschillende diensten aan te bieden in de sourcingmix en deze volledig zelf te bemensen. Indien gewenst leiden we onze mensen ook zelf op.”

Vinden en behouden van talent
“Verder hebben we een grote uitdaging in de markt: het vinden en behouden van talenten. Het verloop van opgeleid personeel neemt toe in de klantcontact industrie. Dat is uiteraard kostbaar en zorgt voor druk op service levels en kwalitatieve doelstellingen.
Onze medewerkers, die wij members noemen, krijgen in de Groep een Employee Journey als lid van onze community. Ons bedrijf telt 5.200 members, die bij ons in dienst zijn; ze werken in flexibele teams, in omvang, competenties en ureninzet. Zij gaan in-company aan de slag of nemen het klantcontact over vanuit een outsource omgeving.

Vanuit daar blijven wij onze medewerkers trainen, zodat zij steeds complexere functies kunnen bemensen, waardoor zij langer werkzaam blijven in onze Groep. Ons doel is bovenal om onze medewerkers inzicht te geven in wat zij waard zijn in de keten van klantcontactmomenten, zodat zij weten waarvoor ze het doen en hoe zij zich kunnen verbeteren. Op die manier is er steeds progressie zichtbaar in skills en in de bijbehorende beloning.”

Ook vestigingen in Bulgarije en Marokko
Waarom werken jullie tevens vanuit die landen?
“De nieuwe Groep werkt met haar operationele divisie ook vanuit Sofia in Bulgarije en Meknes in Marokko. In die landen zijn de kosten voor levensonderhoud lager. Dat biedt ons de gelegenheid variatie aan te brengen in de kosten van onze dienstverlening. Bij een volume van 100% outsourcing voor een opdrachtgever kan bijvoorbeeld 20% worden bediend vanuit Marokko of Bulgarije. Zo bedienen wij vanuit onze vesting in Sofia in Bulgarije diverse opdrachtgevers in Duitsland, Nederland, België en Italië. Bij deze vestiging werkt een kleine community van onze medewerkers afkomstig uit de Benelux. Vanuit Meknes in Marokko bedienen wij klanten in Franstalig België. Vanuit deze locatie werken Marokkaanse en Belgische medewerkers voor ons in de klantcontactcenterbranche.”

De waarde van het vak
“De krapte op de arbeidsmarkt zal aanblijven,” verwacht Robin Jansen. “De digitalisering staat hoog op de agenda bij de meeste bedrijven, maar heeft nog niet meteen het geplande effect. De vraag naar klantcontact medewerkers zal daarom blijven toenemen in 2019.

Wie als organisatie zijn eindgebruikers goede service wil bieden, heeft sterke klantcontactmedewerkers nodig. In het contact met zijn klanten kan een bedrijf zich écht onderscheiden van zijn concurrenten. Klantcontact is waardevol, terwijl het nog te vaak wordt gezien als sluitpost. Het vraagt voortdurende scholing, toewijding en aandacht. De toegevoegde waarde die goed klantcontact biedt, hoort ook tot uitdrukking te komen in de beloning van de medewerkers. In 2019 zullen bedrijven de beloning van medewerkers bij gaan stellen, conform de waarde van dit vak voor de markt.”

Interview: Hinke Wever, FlexNieuws i.s.m. Marleen Vermeer, Esteban Barnhardt, Capitalmind Corporate Finance Advisory

Fabulous 20
Capitalmind is initiatiefnemer en samensteller van de lijst Fabulous 20 Flexbranche die trends van de snelst groeiende, niet-beursgenoteerde organisaties uit de flexbranche in beeld brengt.

Geplaatst in Bedrijfsnieuws | Tags , , | Reacties uitgeschakeld voor FINTREX – klantcontact is booming

Nieuwsbrief Loonheffingen 2019, uitgave 3

De Belastingdienst heeft de 3e uitgave van de ‘Nieuwsbrief Loonheffingen 2019 gepubliceerd.

De nieuwsbrief bevat informatie over de nieuwe regels vanaf 1 januari 2019 voor het inhouden en betalen van loonheffingen.

Aanvullingen en wijzigingen in de 3e uitgave
In de 3e uitgave zijn de tarieven, bedragen en percentages voor 2019 toegevoegd en vermeld in overzichtelijke tabellen.
Er zijn ook enkele onderwerpen aangepast of aangevuld.
Lees meer

Fragment uit: BD, nieuwsbrief loonheffingen 2019, uitgave 3

Bron: Belastingdienst, 21 december 2018

Geplaatst in Nieuws | Tags , | Reacties uitgeschakeld voor Nieuwsbrief Loonheffingen 2019, uitgave 3

Gratis advies van loopbaancoach voor 45-plussers

Iedere werkende van 45 jaar of ouder kan in 2019 gratis advies vragen van een loopbaanadviseur.

Minister Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de subsidieregeling ‘Ontwikkeladvies voor 45-plussers’ opengesteld voor alle 45-plussers.

Hoe maak je gebruik van het ontwikkeladvies?
Het enige wat je hoeft te doen, is contact te zoeken met een loopbaanadviseur bij jou in de buurt. Dat kan natuurlijk via Google, maar op Hoe werkt Nederland staan ook een aantal tips. De coach handelt verder de administratie en de kosten af.

Voorheen konden alleen specifieke beroepen zoals ambulancemedewerkers, schoonmakers en leerkrachten gebruikmaken van de subsidie. Minister Koolmees: “De mensen die dat hebben gedaan, waren positief. Maar ik denk dat er nog veel meer mensen er profijt van kunnen hebben. Daarom heb ik besloten dat alle 45-plussers in aanmerking komen.” Hij trekt daarom nog eens 3 miljoen euro extra uit voor de regeling, waardoor er in totaal 17 miljoen euro beschikbaar is.

Wie een ontwikkeladvies aanvraagt, krijgt een aantal individuele gesprekken met een coach. Samen kijk je dan naar je huidige werk, naar wat je kunt en leuk vindt, en waar in de toekomst banen voor jou te vinden zijn. De coach kan je ook helpen om je nieuwe plannen in gang te zetten. Het ontwikkeladvies is voor de deelnemer gratis. De coach kan per ontwikkeladvies €600 subsidie aanvragen. Er is ook een potje voor leidinggevenden die hun werknemers willen ondersteunen bij hun loopbaanwensen.

Het is belangrijk dat mensen regelmatig nadenken over de toekomst van hun werk en over hun persoonlijke ontwikkeling. Maar in de praktijk komen mensen daar niet altijd aan toe. Zeker niet als ze goed op hun plek zitten en een druk leven leiden. Minister Koolmees heeft daar een oplossing voor: “Iedereen komt aan het begin van het jaar met goede voornemens. Ik denk dat het de moeite waard is om dit jaar met een loopbaanadviseur aan je eigen toekomst te werken.” De regeling is nog tot 10 januari 2020 beschikbaar.

Bron: Rijksoverheid, 31 december 2018

Zie ook Leven Lang Leren

Geplaatst in Nieuws | Tags , | Reacties uitgeschakeld voor Gratis advies van loopbaancoach voor 45-plussers

Wijziging AVV CAO Betonproductenindustrie 2019



31 december 2018

Wijziging AVV CAO Betonproductenindustrie 2019

Download: AVV CAO Betonproductenindustrie 2019 (20-12-18)

Besluit: wijziging algemeen verbindendverklaring van bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor Betonproductenindustrie.

Bron: Het besluit is gepubliceerd in de Staatscourant d.d. 31 december 2018, nr. 68573, onder UAWnr. nr. 12048.

Geplaatst in Wetten & CAO’s | Tags , , , , | Reacties uitgeschakeld voor Wijziging AVV CAO Betonproductenindustrie 2019

Siebe Zwart toegetreden tot examencommissie SEU

Siebe Zwart is per 1 november jl. toegetreden tot de examencommissie van de Stichting Examens Uitzendbranche.

Hij volgt Orchid de Groot van Embden op die – vanwege haar pensionering – per 1 januari 2019 stopt met haar werk voor de commissie.

Siebe werkt sinds 2000 in de uitzendbranche, zowel op strategisch als operationeel niveau.
Vanuit zijn directiefunctie bij succesvolle en snelgroeiende uitzendondernemingen heeft hij veel ervaring opgedaan met de diversiteit binnen deze branche. Vraagstukken van opleiden tot payrollen of van arbeidsmigranten tot herintreders zijn hem dus niet vreemd.

Siebe straalt een en al enthousiasme uit als hij vertelt over deze stap. “Ik lever graag een bijdrage aan de examencommissie. Ik vind het interessant te zien hoe kennis van wet- en regelgeving wordt toegepast en ben ervoor ‘in’ om te kijken hoe het nóg beter kan. Die passie kan ik in mijn nieuwe rol ruimschoots kwijt. Ik start dan ook met veel plezier bij SEU!”

SEU meldt: “We zijn Orchid dankbaar voor haar waardevolle bijdrage aan de kwaliteit van de SEU examens. In 20 jaar tijd heeft zij alle ontwikkelingen meegemaakt; van schriftelijke examens op één vaste locatie, tot de huidige online examens. Het nieuwe examen Payroll is mede dankzij haar tomeloze inzet tot stand gekomen. Wij kijken met plezier terug op de fijne samenwerking en wensen Orchid veel fijne jaren met tijd voor al die wensen die altijd zijn blijven liggen.”

Bron: SEU, december 2018

Geplaatst in Branchenieuws | Tags , | Reacties uitgeschakeld voor Siebe Zwart toegetreden tot examencommissie SEU