Maandelijkse archieven: oktober 2017

Minescape neemt Cocoon bv over

Online Recruitment specialist Minescape neemt de activiteiten van Cocoon bv over, de ‘Tinder voor vacatures’.

Net zoals in de datingwereld draait het in recruitment om ‘de beste match’. De stap naar een app voor de beste match op de arbeidsmarkt is voor Minescape dan ook niet meer dan logisch.

“De rol van mobiele devices stijgt elk jaar en hier willen we graag verder op inspelen.” aldus André Polderman, directeur van Minescape.

Vacature-Tinder
Cocoon is gericht op talentvolle mensen op het gebied van onder andere development, creatie, online marketing en sales. De user experience die bijvoorbeeld millennials gewend zijn bij datingapps zoals Tinder, helpt hen betere beslissingen te nemen en sneller te reageren op vacatures.

Date
Kandidaten en werkgevers kunnen op basis van voorkeuren elkaar inspireren en verleiden en elkaars profielen bekijken. Bij wederzijdse interesse ontstaat er een match. Deze match vormt de basis van waaruit, via een chat, communicatie en een uiteindelijke ‘date’ kan plaatsvinden. Met als doel: een nieuwe professionele relatie.

CareerMatch
”Wij begrijpen bij Minescape heel goed hoe millennials online content het beste consumeren. Door de toevoeging van CareerMatch versnellen wij onze ontwikkeling als allround Online Recruitment specialist.” aldus André Polderman CEO van Minescape.

Cocoon
“De visie en het gedachtegoed van Cocoon sluiten perfect aan op die van Minescape om de kandidaat te inspireren én verleiden waar deze zich ook bevindt.”, zegt Vincent Oord, Co-Founder van Cocoon. “Wij zijn daarom blij met deze match!”.

Minescape
Minescape bedenkt én ontwikkelt oplossingen voor uitzendbureaus, werving & selectie bureaus, detacheerders en corporates. Minescape is gevestigd in Amersfoort en heeft 40 medewerkers.

Bron: Minescape, 31 oktober 2017

Geplaatst in Bedrijfsnieuws | Tags , , , , , | Reacties uitgeschakeld voor Minescape neemt Cocoon bv over

ABU week 37-40: omzetgroei 7%

Het aantal uitzenduren nam toe met 6% en de uitzendomzet steeg met 7% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

Omdat deze periode net zoveel werkbare dagen telde als dezelfde periode vorig jaar, is er geen correctie toegepast.

ABU marktontwikkelingen periode 10, 2017

De ontwikkelingen per sector zijn als volgt:

  • Administratieve sector
    Een daling van 4% in uren en een daling van 5% in omzet ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
  • Industriële sector
    Een stijging van 12% in uren en een stijging van 15% in omzet ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
  • Technische sector
    Het aantal uren steeg met 7% en de omzet is gestegen met 8% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

Bron: ABU, 31 oktober 2017

Geplaatst in Branchenieuws | Tags , , , | Reacties uitgeschakeld voor ABU week 37-40: omzetgroei 7%

ABU: zwangerschapsdiscriminatie tegengaan

Volgens de ABU heeft de uitzendbranche een verantwoordelijkheid bij het tegengaan zwangerschapsdiscriminatie.

Op maandag 30 oktober verscheen de analyse Meldpunt Zwangerschapsdiscriminatie op de Arbeidsmarkt van het College voor de Rechten van de Mens. Het gaat om een onderzoek van de 855 meldingen van vermoedelijke zwangerschapsdiscriminatie die tussen 22 mei en 5 juli 2017 zijn binnengekomen bij het College voor de Rechten van de Mens.

Tijdelijk naar vast
517 Meldingen (60%) gaan over situaties waarbij een werkgever een tijdelijk contract niet omzette naar een vast contract en waarbij de klaagster vermoedt dat dat te maken heeft met zwangerschapsdiscriminatie. 154 Meldingen waren afkomstig van vrouwelijke uitzendkrachten.

Nuancering
Het College geeft zelf een aantal nuanceringen bij de uitkomsten van het onderzoek. De analyse geeft bijvoorbeeld geen indicatie van de schaal waarop vermoedelijke zwangerschapsdiscriminatie voorkomt. Ook is onbekend of er ABU-leden bij betrokken zijn. Daarnaast maakt het onderzoek niet duidelijk of de inlener of juist de uitzender een contract beëindigt vanwege een zwangerschap. Dat neemt niet weg dat de ABU de resultaten van deze analyse serieus neemt en de aanbevelingen van het College voor de Rechten van de Mens om uitzenders, inleners en uitzendkrachten goed te informeren overneemt.

Discriminatie voorkomen
Directeur Jurriën Koops: ‘De ABU is tegen elke vorm van discriminatie en streeft naar meer diversiteit op de arbeidsmarkt. 40% Van alle uitzendkrachten is vrouw. Dat geeft de uitzendbranche een grote verantwoordelijkheid. Wij ondersteunen onze leden en spreken hen aan. Zo heeft de ABU speciale gedragsregels om discriminatie te voorkomen, organiseren we workshops en webinars over het onderwerp en voorzien we ABU-leden van informatie waardoor zij binnen hun bedrijf dit onderwerp bespreekbaar houden en op die manier kunnen leren. Ook in diverse opleidingsprogramma’s en het examen van de Stichting Examens Uitzendbranche (SEU) wordt aandacht gegeven aan het tegengaan van discriminatie. ABU-leden moeten tot slot kunnen aantonen dat ze een beleid hebben om discriminatie te voorkomen.”

De ABU ondersteunt de campagne tegen zwangerschapsdiscriminatie van het Ministerie van Sociale Zaken. De ABU ondertekende daarnaast als eerste brancheorganisatie in het najaar van 2015 het Charter Diversiteit waarmee de koepel toezegde diversiteit bij zijn leden blijvend onder de aandacht te brengen. Daarnaast trekt de ABU op met andere organisaties om op die manier kennis over dit onderwerp te delen.

Bron: ABU, 31 oktober 2017

Geplaatst in Branchenieuws | Tags , , , | Reacties uitgeschakeld voor ABU: zwangerschapsdiscriminatie tegengaan

Bowlen en Escape Room leukste bedrijfsuitjes

Bowlen (40%) is het populairste team- of bedrijfsuitje, de Escape Room staat op de tweede plek (35%).

Dit blijkt uit onderzoek van MWM2 in opdracht van Tempo-Team.

Meebetalen
Bowlen is onder alle leeftijdsgroepen populair. Jongeren tot 25 jaar geven de voorkeur aan een Escape Room of attractiepark. Bijna driekwart van de medewerkers is bereid mee te betalen aan een bedrijfsuitje.

Werkdruk
De helft van de Nederlandse ondernemers heeft de werkdruk het afgelopen jaar zien stijgen. Een uitje kan die druk tijdelijk verlichten: 57% van de werknemers vindt teamuitjes gezellig. Werknemers zitten dan overigens niet te wachten op motiverende speeches van leidinggevenden.

Slechts 8% geeft aan de verplichte uitjes inspirerend te vinden, 7% vindt ze gewoon ronduit irritant.

Bron: Tempo-Team, 31 oktober 2017

Geplaatst in Nieuws | Tags | Reacties uitgeschakeld voor Bowlen en Escape Room leukste bedrijfsuitjes

Uber behandelt Nederlandse chauffeurs beter

Uber heeft het in Nederland moeilijker dan in de Verenigde Staten. Daarom wil het bedrijf de randvoorwaarden voor Nederlandse zelfstandige chauffeurs verbeteren.

Als gevolg van een rechterlijke uitspraak moeten Uber-chauffeurs in Nederland een taxivergunning hebben, een VoG en een KvK-inschrijving.

Om het voor zzp’ers aantrekkelijker te maken neemt Uber meerdere maatregelen:

  • een vergoeding bij meer dan twee minuten wachten op een klant
  • informatie vooraf over de verwachte ritduur
  • een rit kan alleen binnen twee minuten worden geannuleerd
  • geen lage beoordeling meer bij een haperende app

Volgens Thijs Emondts, directeur Uber Nederland, volgen er de komende maanden meer verbeteringen.

Uber telt in Nederland een paar duizend chauffeurs, vooral in de Randstad en Eindhoven.

Bron: Volkskrant, 30 oktober 2017

Geplaatst in Branchenieuws | Tags , , | Reacties uitgeschakeld voor Uber behandelt Nederlandse chauffeurs beter